FK Náchod  – FK Letohrad 1:2 (1:2)

Náchod: Hladík – Světlík, Knap, Locker, Rojšl (82. Gois), Petřík (46. Simon), Knespl (67. Čejchan), Král (84. Ansorge), Brich, Punar, Bičiště

Letohrad: Martinovský – Jiřánek, Kail, Lorenc, Kabourek, Hiller (46. Hýbl), Macek, Zbudil (88. Kadlec), Šplíchal (92. Klímek), Chládek (72. Boura), Nágl

Branky: 13. Světlík  – 39., 41. Kabourek Rozhodčí: Kovářová Veronika, Bohata, Havel ŽK: 1:2 Diváci: 160

Již k pátému kolu soutěže zamířil Letohrad do Náchoda. Úvod utkání však patřil domácím, když už ve třetí minutě letohradští ztratili míč na polovině hřiště a rychlý kontr ze strany skončil na břevně. Toto varování však hostům nestačilo. Ve 13. minutě Náchod skóroval. Vysoký balón za obranu ve finále přeskočil i vyběhnutého brankáře Martinovského a za ním už pro dobíhajícího Světlíka nebyl problém dostat míč do sítě, 1:0. Poté se už i Letohrad začínal dostávat do tempa a vytvářet nepříjemné situace před brankou domácích. V pětatřicáté minutě našel Chládek ve vápně Kabourka, jeho zakončení však mířilo přesně do gólmana. O tři minuty později se z druhé strany dobře uvolnil Hiller a natáhl z vápna, jeho střelu se ještě Hladíkovi podařilo vyrazit, ale proti dorážce Kabourka už byl bezmocný, 1:1. Ve 41. minutě Chládek znovu, tentokrát lobem za obranu, oslovil Kabourka, který se se zakončením nemazal a tvrdou ranou mířil přesně, 1:2. Druhý poločas přinesl několik ošemetných situací před letohradskou brankou. Jedna taková se zrodila po rohu, ale Martinovský stál dobře připravený a povedeným zákrokem nedopustil vyrovnání. V 54. minutě se domácí Simon v prostoru velkého vápna tlačil do zakončení, ale jeho střelu přeci jen ještě stihl zblokovat Lorenc. Velkou šanci domácích 77. minutě po centru z levé strany odvracel skluzem na roh Kail. Další větší příležitosti už nepřišli ani na jedné straně a tak si Letohrad odvážel důležité tři body.

Hodnocení trenéra A. Majvalda. Určitě nejsem spokojen se vstupem do utkání a další lacinou brankou, kterou jsme obdrželi. Kluky musím pochválit, jak na obdrženou branku reagovali, protože náš výkon od dvacáté minuty do konce poločasu byl velice dobrý. Zaslouženě jsme vyrovnali a vedoucí branka před poločasem byla příjemný bonus. Druhý poločas už byl hodně o soubojích a moc se fotbal nehrál. Určitě bych si představoval, že druhý poločas budeme víc hru kontrolovat, budeme silnější na míči, ale i tak si třech bodů moc vážíme.