SKP Slovan Moravská Třebová – FK LETOHRAD, z.s. „B“ 2 : 1 (0 :1)

Branky: 71. Lexman, 89. Smékal (PK) – 27. Procházka.

SKP Slovan Moravská Třebová:

Schreiber – Žouželka, Schütz, Bubela (K), Šmerda – Smékal, Lexmaul (90. Kalus), Lexman, Václavek (90.+3. Polák) – Sotolář, Štaffa (78. Ondrejka).

FK LETOHRAD, z.s. „B“:

Satoria – Štefek (70. Stejskal), Šponar (K), Dvorský, Shymchyshyn - Škorpil (61.Šantrůček), Pokorný, Hauf, , Štusák (70. Konečný) – Procházka (84.Chládek), Filip (61. Javůrek).

V neděli odpoledne jsme na první jarní zápas 15. kola 1.A třídy dorazili do Moravské Třebové. Poslední konfrontace s tímto soupeřem byla na podzim doma a vyzněla velice nelichotivě, prohráli jsme 2 : 6. Naší snahou bylo tento výsledek neopakovat. Podle toho jsme také upravili naši sestavu. Tento tah se trenérské dvojici vlastně povedl. Domácím jsme pokryli jejich nebezpečně rychlá křídla a sami jsme hlavně v úvodu utkání hrozili z velice nebezpečných brejků. Bohužel vyšel až ten čtvrtý ve 27. minutě, kdy se po výborné přihrávce z křídla prosadil Procházka. Tři tutovky předtím v síti neskončily.

Do druhého poločasu domácí vstoupili s úmyslem zvrátit skóre utkání. Jejich nasazení se zvýšilo a nám se bohužel nedařilo delší dobu podržet míč na našich kopačkách. Tlak domácích se stupňoval, ale vyložené šance nepřicházely. Bohužel vyrovnání přišlo po našem

dvojitém střídání v 71. minutě. Asi chvíle nekoncentrace a dlouhý míč za naši obranu, našel úspěšného domácího střelce Lexmana, který sám před hostujícím brankařem nezaváhal. Domácí to nakoplo, ale z jejich tlaku se žádné vyložené šance nerodily. Nebezpečí plynulo z mnohých standartních situací, ale žádná nebyla vyložená. Hosté se už těsně před koncem utkání těšili na vytoužený bod, ale další nepozornost a další dlouhý míč za naši obranu bohužel skončil faulem v pokutovém území a následně bezpečně proměněnou penaltou.

Hosté si alespoň ten bod odvést mohli. Velice dlouho se nám dařilo eliminovat jejich rychlá křídla, ale ve fotbalu rozhodují chyby a jejich potrestání. Domácí udělali těch vyložených víc, ale my jsme potrestali jen jednu. Soupeř ze tří trestal dvakrát. Rozhodla efektivita a větší důraz domácích.

V dalším utkání nás doma v neděli 31.3. v 10.15 hod. čeká další silný soupeř, Skuteč. U nich jsme na podzim prohráli vysoko 1 : 5, kdy bylo rozhodnuto už po 35. minutách.