8. kolo Krajského přeboru mladších přípravek ve Svitavách

8.kolo Krajského přeboru mladších přípravek ve Svitavách

Sobota 13.4.2024

Soupeři: Svitavy, Moravská Třebová, Polička, Letohrad

Sestava 1: Dan Sklenář, Milda Loufek, Tomáš Kutil, Ondra Nágl, Felix Novotný, Martin Choma, Illja Torchuk, Vojta Šubert (třetí zápas

Sestava 2: Filip Krejsa, Štěpán Stejskal, Honza Malínek, Dominik Šubrt, Sofča Kovářová, Maty Prachař, Sebik Dušek, Vojta Šubert (první a druhý zápas)

20:1
Soupeř byl proti nám o hlavu vyšší, ale první tři minuty utkání byly vyrovnané, pak však soupeř vstřelil první branku a začal nás absolutně přehrávat. Neměli jsme šanci vyhrát žádné osobní souboje a soupeř nás do konce poločasu přehrál 9:1 (za nás utekl v patnácté minutě Ondra a poslal míč k tyči). Ve druhém poločase nám i docházely síly a utkání nakonec končilo 20:1. Až po utkání došlo k vyjasnění situace – pořadatelé zaměnili mužstva a na nás tedy nastoupilo „starší a silnější“ mužstvo Svitav.

Letohrad 1 – Polička
2:5
Mnohem vyrovnanější utkání i když nám chyběly síly po prvním utkání. Hned v úvodu se soupeř ujal vedení, kdy zahrával rohový kop a míč se stočil do brány a Illja na něj nedosáhl (klobouk dolů před kopací technikou hráče). Postupně Polička navýšila vedení na 3:0. Reagovat se nám povedlo až následně – po lajně potáhl míč Martin a napálil míč přímo pod břevno. Soupeř víceméně stále kontroloval hru a navyšoval svůj náskok. Na konečných 2:5 snížil Milda.

3:9
Pro tento zápas nás posílil Vojta. V první minutě jsme se ujali vedení gólem Martina. Soupeř sice o dvě minuty vyrovnal, ale Martin hned reagoval dalším gólem. Po chvíli se přidali Milda, Ondra (po skvělé přihrávce Mildy) a před koncem poločasu hráčům Třebové zamotal hlavy a nohy Dan. Poločas jsme tedy vyhráli 5:2. Druhý poločas se sehrávali Vojta s Danem a prověřovali gólmana. Oba však trefovali prostředek brány. Tlačili jsme soupeře a nutili ho k chybám. Prosadil se Vojta – nejdříve po špatné rozehrávce soupeře, následně doklepl míč do prázdné brány po nahrávce Martina. Snažil se o hattrick, ale nebylo mu přáno. Naopak se rozstřílel Milda a věmi góly upravil skóre na konečných 9:3.

Celkové hodnocení turnaje trenérem: Jednalo se o první „soutěžní“ turnaj jara. Škoda prvního zápasu, kdy jsme hráli proti soupeři o úroveň výš a zbytečně jsme se zbavili sil. I takové zápasy nás však čekají – kluci bojovali, a to je důležité. S Poličkou jsme odehráli vyrovnané utkání i když skóre n

Sestava 2

0:9
Hráli jsme se slabším soupeřem (zaměněny týmy slabší/silnější) což vedlo k tomu, že jsme soupeře přehráli po všech stránkách. Soupeř víceméně jen koukal, co my děláme s balónem a nechodil do soubojů. Pro nás to byl odpočinkový zápas, kdy se hrálo prakticky celou dobu jen na jednu bránu.

2:1
Toto byl velmi vyrovnaný zápas, který ukázal, že jsme hráli s nejsilnějším soupeřem na tomto turnaji. Zápas jsme vedli 1:0, soupeř pak srovnal a my jsme rozhodli až v poslední minutě a získali cenné vítězství.

3:7
Před tímto utkáním jsme měli ze soupeře respekt a obavy, ale vzhledem k tomu, že soupeř hrál dvě utkání po sobě, tak fyzicky odpadl a tímto nám zápas hodně ulehčil. S přibývajícím časem jsme soupeře přehrávali více a více.

Celkové hodnocení turnaje trenérem:
První jarní soutěžní turnaj, kde jsme nevěděli, jak na tom herně a individuálně budeme. Tento turnaj však předčil naše očekávání a hráči ho odehráli na výbornou. I individuální výkony hráčů byly skvělé. Velkou pochvalu si zaslouží všichni naši hráči, ale kdybych měl jmenovat hráče turnaje za náš tým (který se velmi dobře vyspal), tak musím jmenovat Štěpána Stejskala.

Děkujeme všem rodičům a příznivcům letohradského fotbalu za jejich pomoc a podporu na turnaji a těšíme se na další vzájemnou spolupráci.