FC Žamberk – FK Letohrad 4:2 (1:1)

Góly: Řehák, Kubelka Matouš

Sestava: Adamcová V., Adamec D., Baláš J., Dušek M., Kubelka M., Kubelka V., Kučírek E., Marek M., Motl T., Řehák J., Straka J., Šubrt A.

Třetí kolo krajského přeboru mladších žáků jsme odehráli v sousedním Žamberku. Celý zápas lze hodnotit jako velmi vyrovnaný. Obě mužstva měla své silnější i slabší chvilky, ale nezískala trvalou převahu. My jsme se po celý zápas snažili o technický fotbal a rozehrávku po zemi už od vlastní branky, což nám soupeř svým bojovným pojetím hry ztěžoval. Krátce před koncem prvního poločasu jsme se dostali do vedení, když rychlou akci zakončil Jára Řehák přesnou střelou k tyči. V poslední minutě první půle soupeř vyrovnal, když potrestal naši ztrátu míče ve středu hřiště. Začátek druhé půle nám moc nevyšel, kupili jsme jednu individuální chybu za druhou. Soupeř nám vstřelil dva góly po ztrátě míče a rychlém přečíslení, třetí gól jsme dostali po lehké střele z dálky. Přesto jsme se z této studené sprchy dokázali oklepat a soupeře jsme zatlačili před jeho branku. Z našeho závěrečného tlaku ale vyplynul pouze jeden gól, střelou z dálky vymetl pavučinku Maty Kubelka. Z dalších šancí jsme již síť nerozvlnili, proto jsme prohráli 4:2. Naše kluky můžeme pochválit za bojovnost a za snahu o rozehru po zemi a přechod do útočné fáze. Zapracovat budeme muset na přesnosti přihrávek, na návratu po ztrátě míče a v neposlední řadě i na fyzické kondici. Radim Adamec