FK Letohrad – FC Hlinsko 2 : 1 (0 : 0)

branky: Vítek, Gregor

sestava: Pavlík – Vinkler, Peřina, Fišer, Kulhánek – Gregor, Švercl J., Kanon, Frangos, Šítek – Vítek, Švercl D., Sladký

Dneska nás čekal soupeř, který nás před pár dny v dohrávce porazil 6:0 a my mu chtěli tuto porážku vrátit. Nečekalo nás však jednoduché utkání a průběh tomu odpovídal. Od začátku zápasu se většinou hrálo na naší polovině a my hráli především se zajištěné obrany. Napadali jsme většinou od poloviny hřiště a nutili soupeře nakopávat dlouhé balony za naší obranu. To se jím většinou nedařilo a většina takových nákopů končila na naší obraně a nebo na našem golmanovi. Bylo tam pár individuálních průniků, ale bez konečného efektu. I přesto, že soupeř držel většinu hry balon na své noze, tak my jsme měli možná nebezpečnější akce . Bohužel se pomezní hostů rozhodl, že bude praporek zvedat při každé příležitosti a dvakrát nás do šance ani nepustil. Když už vehementně mával při další akci, tak už ani rozhodčí na jeho gesta nedal a nechal hru pokračovat. A právem. A tam se zrodila asi jedna z největších šanci v prvním poločase. Bohužel Míša Adamec tuto šanci nevyužil. Je smutné, že takový člověk chce už ovlivňovat zápasy dětí. Musím, ale jinak podotknout, že trenéři u lavičky byli férový a veškeré dění na hřišti posuzovali objektivně. První poločas tedy končil za stavu 0:0. Druhý poločas začal náporem hostí a po krásné individuální akci hostujícího hráče, který prošel přes 4 naše hráče a přesnou střelou k tyči nedal našemu golmanovi šanci se ujali hosté vedené. Dá se říct, že zaslouženému. Naštěstí se naši kluci nepoložili a začali trochu více útočit. Z jedné takové akce se zrodila vyrovnávací branka. Na pravé straně se výborně uvolnil Vojta Šítek, nechal za zády obránce a krásným centrem našel ve vápně Jirku Sladkého, který prvním dotekem provětral rukavice golmanky hosti. Ta však jeho střelu vyrazila jen před Fílu Vítka a ten stal na to správném místě a vyrovnal na 1:1. Soupeř byl na chvilku otřesen a to netušil, že za pár minut se výsledek přehoupne v náš prospěch. Po faulu kousek za půlkou se kopal nepřímí kop, který Dáňa Peřinu poslal do vápna, kde si proti balonu vyběhla golmanka, která naštěstí míč neudržela a z dorážky Lexa Gregor zvrátil výsledek na naši stranu. Soupeř začal být důraznější a jeho tlak na naši branku se stupňoval. Bohužel při jednom zbytečném zákroku na Dáňu Peřinu pro Dáňu zápas skončil a my jsme přišli o pilíř naší obrany. Bohužel to nebylo všechno ze strany Hlinska a po dalším zbytečném dohrání situace, kdy už měl náš golman míč v ruce zajel hostující hráč do našeho golmana, pro které tím zápas skončil. To byla další velká ztráta a do branky musel Alex. Naštěstí byl soupeř v křeči a veškeré jeho akce končili buď střelou z dálky a nebo vedle. Soupeř si určitě porážku nezasloužil, ale my jsme ukázali , že o výsledek se umíme porvat a jdeme si za tím. Snad budou oba hráči v dalším zápase k dispozici, I když Dáňuv kotník po zápase nevypadal dobře. Další zápas odehrajeme v Pardubičkách