SK Polička – FK Letohrad 3 : 1 (2 : 1)

branky: Adamec

sestava: Pavlík – Lucynskyj, Sladký, Nastoupil, Švercl, Třetina, Vinkler, Šulc, Makar, Kanon, Adamec, Kalousek, Hrabáček, Jirucha, Vítek,

Do Poličky jsme odjížděli s tím, že chceme soupeře překvapit a uloupit mu první body a tak jsme postavili i naší taktiku. Chtěli jsme hrát se zajištěné obrany a na rychle brejky přes naše křídla Míšu Adamce a Matyho Vinklera. To se nám v celku od začátku dařilo a soupeř nevěděl jak se dostat do slibnější šance. Bylo tam několik střel ze střední vzdálenosti, které ale náš golman pochytal a tak přišla naše chvíle, kdy si naběhl za obranu Míša Adamec a podél golmana zavěsil. Vedli jsme 1:0 a dále se snažili hrát naší hru. Bohužel při jedné střele za vápnem jeden z naších obránců střelu soupeře tečoval a ta zapadla k tyči naší branky a přesto, že golman stačil zareagovat, tak na balon nedosáhl. Smolný gol, ale tlak soupeře tam byl velký a toto bylo výsledkem tlaku a špatného postavení naších středních záložníků, který svůj prostor až moc otevřeli. Další branku jsme však mohli dát my, kdy po rychlé rozehrávce našeho golmana, který zachytil roh a rychlím nákopem našel startujícího Míšu Adamce, který šel sám na golmana. Bohužel po pár metrech se Míša skácel bez jakéhokoliv zavinění soupeře a celá akce skončila zraněním Míši, který si obnovil zranění svalu. Místo vedení 2:1 jsme přišli o důležitý článek naší hry. Do konce poločasu nás sice soupeř tlačil, ale mi hráli disciplinovaně a obrana s golmanem pracovala na jedničku. Bohužel při jedné střele, kterou opět tečoval jeden z naších hráčů skončil míč v naší brance a do kabin se odcházelo za stavu 2:1 pro domací. Druhý poločas byl již vyrovnanější a mi tam měli několik slibných šanci, především díky rychlosti Matyho Vinklera, které jsme bohužel nedotáhli do konce a tak soupeř ještě jeden gól vstřelil po standardní situaci , kdy jsme ve vápně neuhlídali asi nejlepšího hráče soupeře a ten hlavou upravil výsledek na konečných 3:1 pro soupeře. Klukům nemáme co vytknout a hrát tady v kompletní sestavě, tak věřím, že si nějaký bod odvezeme. Bohužel, těch nemocných máme stále moc. Další zápas odehrajeme v Litomyšli příští neděli