FK LETOHRAD – SK Sparta Kolín 2 : 3 (1 : 1)

Letohrad: Martinovský – Štěpán, Faltus, Kail, Počtýnský (75. Kadlec), Kabourek, Hiller, Nágl, Zbudil (80. Markarjanc), Šplíchal, Mokrejš

Kolín: Otáhal – Štancl, Čapek A. (Valenta), Hakl, Šindelář (46. Koděra), Vondráček, Sodoma, Čapek P., Vácha (74. Routek), Milec, Soběslav

Branky: 24., 51. Počtýnský  – 33., 60. Sodoma, 84. Hakl

**Rozhodčí: ** Pánek Michal, Pekař, Depeš

ŽK: 3:1

Diváci: 100

K dvacátému sedmému kolu divize C se s předstihem dostavil celek Kolína, který s velkým náskokem soutěž vede. A byli to právě hráči Kolína, kteří si připsali první šanci tohoto utkání. V 6. minutě ztratil na vlastní polovině Hiller, čehož kolínští využili k rychlé kolmici za obranu, kde se sám na Martinovského řítil Čapek P., ale domácí gólman skvěle zasáhl. V 15. minutě scházeli jen centimetry Kabourkovi, když si před vápnem přebral dlouhý míč od Počtýnského, naznačil stoperovi a krásnou střelou orazítkoval břevno Otáhalovy branky. Dvacátá čtvrtá minuta už přinesla radost domácím, když Hiller zahrával roh a Kail na přední tyči prodlužoval. Míč se pak ještě odrazil od několika hráčů až doputoval k zadní tyči, kde ho Počtýnský dorazil za brankovou čáru, 1:0. Bohužel vedení domácím dlouho nevydrželo. Kolínští poslali dlouhý balón do vápna, kde se ho posléze snažil Nágl odkopnout, ale místo toho došlo ke kontaktu s protihráčem a kopala se penalta. Tu bezpečně proměnil Sodoma, 1:1. O pět minut později mohli hosté skóre navýšit, když z úhlu v pádu pálil Vondráček a míč jen lízl břevno letohradské branky. Minutu před koncem prvního poločasu byly k vidění ještě dvě velké šance na obou stranách. Nejdříve Kail vysunul Kabourka, který prudkou příhrou po zemi oslovil Zbudila, ten ale na zadní tyči v pádu nemířil přesně. Z následného protiútoku zakončoval z pravé strany Sodoma, ale Martinovský vyrazil na roh. Do kabin se tedy šlo za remízového stavu 1:1. Druhý poločas navázal na ten předchozí, kdy se hrálo fyzicky náročné utkání v dobrém tempu. V 50. minutě Letohrad zahrával trestný kop, jmenovitě Hiller. Jako první se k balónu dostal Kabourek, který ještě posouval na střed na Nágla, který byl faulován a penalta se tedy kopala i na druhé straně. K exekuci se postavil Počtýnský a suverénně proměnil, 2:1. O několik minut později nahrával znovu Kabourek, ale Počtýnský nyní nemířil přesně. Hosté okamžitě odpověděli z protiútoku, když zakončovali jen do boční sítě. Další šanci domácích měl na kopačkách Hiller, když po přihrávce Šplíchala pálil z vápna, Otáhal vyrazil na roh. V 60. minutě došlo k vyrovnání. Martinovský odkopával od vlastní branky, v kruhu stoper odvrátil s takovou razancí, že po zaváhání Kaila vyslal Sodomu do samostatného úniky, který mířil přesně k levé tyči, 2:2. O chvíli pozdě mohlo být ještě hůř, když se v domácím vápně nejlépe zorientoval Valenta a přes několik hráčů pálil k tyči, kde výborným zákrokem vytěsnil Martinovský na roh. V dalších minutách ještě nebezpečně zakončoval hlavou Vondráček. Poté na druhé straně pálil Kabourek. V 84. minutě padlo rozhodnutí sobotního duelu. Z vlastní půlky poslali kolínští dlouhý balón před vápno Letohradu, tam došlo k prohranému hlavičkovému souboji, k míči se dostal Hakl a balón přesně nasměřoval na vzdálenější tyč, 2:3. Zbytek utkání si už Kolín pohlídal a výhrou zpečetil svůj postup do ČFL.

Hodnocení trenéra A. Majvalda. Myslím, že diváci, kteří dali přednost našemu utkání s lídrem tabulky před semifinále hokejového mistrovství světa, svého rozhodnutí nelitovali. Hrálo se zajímavé utkání, které přineslo spoustu zajímavých situací před oběma brankami. Řekl bych, že jsme bylo Kolínu, kromě prvních deseti minut, vyrovnaným soupeřem, ale hosté byli asi o tu jednu branku nebezpečnější a vyhráli zaslouženě. Kluky chválím za to, jak utkání odpracovali, ale měl by to být standard. Mrzí mě, že přežijeme šance, kde nás Kolín přehrál, ale pak dostaneme góly ze situací, které se opakují a dají se řešit lépe.