TJ Sokol České Heřmanice - FK LETOHRAD, z.s. „B“

3 : 3 (3 :1)

Branky: 2. Bárta, 11. Shymchyshyn ( vlastní), 16. Jirsák – 38. Shymchyshyn, 47. Filip ( PK ), 56. Procházka.

Rozhodčí: LUKÁŠEK Jiří

ŽK: 2 : 3

TJ Sokol České Heřmanice: Konejl – Kanta ( 60. Brychta), Horák, Lebeda, Bárta – Viščák, Šplíchal ( 71. Škrabal ), Jirsák (K), Pánek ( 75. Houdek ) - Jeřábek, Šrut ( 89. Uher ).

FK LETOHRAD, z.s. „B“: Satoria – Štefek ( 68. Krejčí ), Pokorný (K), Shymchyshyn, Šantrúček – Škorpil, Procházka, Hauf, Javůrek, Chládek Martin (56. Stejskal ) – Filip.

V neděli odpoledne jsme přijeli na zápas 17. kola 1.A třídy do nedalekých Českých Heřmanic. Jak už jsem avizoval v předešlém článku, nemělo nás čekat jednoduché utkání. Na lavičce ke střídání dva dorostenci, ke kterým se nechal připsat i náš trenér. V úvodu zápasu se hostující celek nechal dokonale zaskočit hrou domácích. Druhá, jedenáctá a následující šestnáctá minuta zápasu a domácí pohodlně vedou o tři branky. Za dalších několik minut tyčka a potom neproměněná tutovka. Být to boxerský zápas, tak do ringu z hostující střídačky letí ručník. Soupeř hrál fotbal plný přesných přihrávek, které úspěšně nacházely pohodlně skórující útočníky. Jak ten fotbal může být jednoduchý a účelný. Hosté se vůbec nemohli dostat do hry a opravdu to vypadalo na velký debakl. Pomohla jedna vydařená akce Shymchyshyna, který z pozice stopera prošel přes celé hřiště a sám před domácím brankařem nezaváhal. Odčinil tím svoji nešťastnou teč, která znamenala vlastní branku. Za stavu 3 : 1 pro domácí tým se odcházelo do šaten.

Do druhého poločasu hosté vstupují v úplně jiném rozpoložení. Je vidět mnohem lepší pohyb a nasazení. Hra se hned od začátku dostává před domácí svatyní, kde je v pokutovém území domácím brankařem faulován Procházka. Míč si na značku pokutového kopu bere Filip a bezpečně proměňuje. Najednou je to jen o gól. Na domácí kopačky se vkrádá nervozita a pryč je i lehkost jejich kombinace. Otěže zápasu přebírá hostující mužstvo a za devět minut Procházka po úniku srovnává stav. Domácí reagují střídáním a ve velmi, na duben, teplém počasí se jim hru daří částečně vyrovnat. V 80. minutě se po naší ruce ve vápně dokonce dostávají k penaltě. Ta ale končí na tyči a stav se nemění. Těsně před koncem utkání mohl rozhodnout v úniku Procházka ale jeho přihrávka před otevřenou branku nenašla adresáta.

Hosté si odvážejí zasloužený bod, hlavně za druhý poločas. Poklona za to, že to nevzdali. Poklona i domácím za první poločas.

V dalším utkání nás doma v neděli 14.4. dopoledne čeká derby. Přijedou o záchranu bojující Králíky. Bude to další těžký zápas. Diváci si jistě pamatují , že před rokem nás hosté na našem hřišti porazili pokutovým kopem v 90. minutě.