FK LETOHRAD : FK Jiskra Heřmanův Městec 5 : 0 (2 : 0)

branky: Javůrek, Stejskal, Rozlílek, Halbrštát, Šantrůček

sestava: Hubálek – Šantruček, Krejčí, Uhlíř (Hejzlar), Adamec, Rozlílek, Javůrek (Konečný (Švercl)), Fogl, Stejskal, Mlynář (Halbrštát)

První domácí utkání v jarní sezóně jsme hostili Heř. Městec. Domácí chtěli navázat na dobrý výkon z minulého týdne, což se povedlo. Od první minuty byli domácí dominantní, aktivní v pohybu i napadání . Soupeř si evidentně s tímto nevěděl rady a nebyl schopen podržet míč ani si vytvořit šance. Domácí hráči po většinu času měli míč na svých kopačkách, dobře kombinovali, vytvářeli tlak na soupeře a co bylo důležité, zapojoval se celý tým, včetně brankáře, který tím, že byl vystoupený až na hranici velkého vápna, sbíral protiútoky hostí a zapojoval se do rozehry, což usnadnilo hru obráncům a také zrychlilo počáteční akce od zadních řad. Poločas 2:0 odpovídal průběhu hry a jediný otazník byl,aby nenastala tzv.Caplárova past đź?€, protože ‚fén, který dostali hosté od svého trenéra,byl slyšet snad po celém areálu. Naši chlapci se ale ničeho nezalekli a i po přestávce pokračovali v aktivní hře. Byla radost vidět naše hráče v týmovém pojetí hry,jak si vypomáhali, zaskakovali za sebe, přenášeli těžiště hry dle potřeby a tím soupeře do ničeho nepouštěli. Vytvářeli si šance a nutili soupeře k faulům ,což nám nabídlo i pokutový kop, jenž jsme neproměnili,vzhledem ale k výkonu a výsledku to vůbec nevadilo. Je třeba kluky pochválit,jak za předvedenou hru,tak za týmové – kolektivní pojetí což vyústilo i v to,že 5 gólů vstřelilo 5 hráčů, což je fantastický počin a podporou byli i střídající hráči, kteří se zapojili úspěšně do utkání. Nezbývá než pokračovat v předvedené hře i v dalších zápasech,abychom sbírali body a naopak svou výkonnost ještě stupňovali a užívali si totální fotbal.